Cathedral „A New Ice Age” (2011)

21 czerwca 2013

Cathedral
A New Ice Age
(2011)
Cathedral - A New Ice Age1. Open Mind Surgery
2. Sabbadaius Sabbatum

„A New Ice Age” to taki drobiażdżek dla fanów, więc i wstępu nie będzie.

„Open Mind Surgery” to rozpędzony, stonerowy numer oparty na wyraziście pracującej sekcji rytmicznej (mocna perkusja i bulgoczący bas) oraz ze skandowanymi chórkami w refrenie, co pozwala nawet skojarzyć ten numer z jakąś cathedralową wersją punk rocka. W środku utworu mamy przełamanie, z melotronem i nieprzesterowanym brzmieniem gitary, które po niedługim czasie przecięte jest wejściem perkusji i chrzęszczących gitar. Później solo, nieco bardziej ‚groovy’ riff i powrót do pseudo-punkowo-stonerowej (uff!) jazdy z początku. Kawałek skonstruowany nieźle, chociaż trochę brakuje jakiegoś bardziej zapadającego w pamięć motywu.

„Sabbadaius Sabbatum” podoba mi się znacznie bardziej. Tytuł może już sugerować, jakim tropem podążymy. Kawałek jest niebywale rozbujany, zupełnie jak „Lord of This World” Black Sabbath (zresztą motyw ze środka piosenki przywodzi na myśl jeden z riffów użytych w tym sabbathowym klasyku, a inny – riff od „Sweet Leaf”), a Lee Dorrian ni to śpiewa, ni to recytuje. Gdzieś około czwartej minuty pojawia się nawet syntezator, później znów bujamy się razem z Cathedral i koniec. Jaśniejsza strona tego winylowego singielka.

Co tu więcej dodawać – po prostu dwa utwory Cathedral, jeden ciekawszy, drugi mniej, ale fani zespołu powinni posłuchać. A reszta? Reszta z pewnością też się miło pobuja przy „Sabbadaius Sabbatum”.

Ocena: 6 / 10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s