Private Radio „Why?” (2013)

17 czerwca 2013

Private Radio
Why?
(2013)
privateradio-why1. Why?
2. Wish You Were Here
3. Goodbye
4. Good Time
5. Self-Destruction

Gdyby nie Internet, nigdy bym o tym zespole nie usłyszał. A trochę byłoby szkoda, bo na ska-punk rodem z Rosji wcześniej się nigdy nie natknąłem.

Rosja kojarzy nam się głównie z mrozem, wódką i komunizmem, a tymczasem żadna z tych rzeczy nie przyjdzie na myśl podczas odsłuchu EP-ki „Why?” (no, może wódka, ale w kolorowych drinkach, a nie w postaci czystej w szklankach). Wypełnia ją niemożebnie optymistyczna, energetyczna muzyka, kojarząca się ze słonecznymi dniami, imprezowaniem z przyjaciółmi i pokrewnymi pozytywnymi rzeczami. Z jednej strony mamy tutaj to, co kojarzy się z muzyką ska (dęciaki, fajny drive), z drugiej strony, całość oparta jest na solidnych, pop punkowych fundamentach. Wszystko to przepełnione takim bezpretensjonalnym urokiem i optymizmem, że byłem kupiony od razu. Wielką zaletą Private Radio jest straszna chwytliwość – mnie osobiście szczególnie przypasowały „Goodbye” ze świetnym, nieco „chłodniejszym” refrenem oraz kipiące życiem „Wish You Were Here”. Delikatny rosyjski akcent wokalistki i wokalisty – śpiewają razem w każdej piosence – nadają całości dodatkowego smaczku.

„Why?” to raptem szesnaście minut muzyki, więc nie ma sensu więcej się nad nią rozpisywać. Zachęcam do poszukania i przesłuchania. Dodam jeszcze, że okładka, chociaż prosta, jest po prostu kapitalna. Kolejny plus.

Ocena: 8 / 10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s